  • C0603C621K1HAC7867
C0603C621K1HAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0603C621K1HAC7867
HK JDW NO:
417-C0603C621K1HAC7867
Package:
0603
Datasheet:
Description:
620pF Ceramic Capacitor 10% 0603
Step5Bar-code shipping tag
C0603C621K1HAC7867
    Select All
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    620pF
  • Voltage - Rated DC
    100V