  • C0603C471F3GAC7867
C0603C471F3GAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0603C471F3GAC7867
HK JDW NO:
417-C0603C471F3GAC7867
Package:
0603
Datasheet:
Description:
470pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
C0603C471F3GAC7867
    Select All
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    1%