  • C0603C393M5RAC7867
C0603C393M5RAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0603C393M5RAC7867
HK JDW NO:
417-C0603C393M5RAC7867
Package:
0603
Datasheet:
Description:
39nF Ceramic Capacitor 20% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
C0603C393M5RAC7867
  • Capacitance
    39nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Depth
    800μm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C