  • C0603C334Z8VAC7867
C0603C334Z8VAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0603C334Z8VAC7867
HK JDW NO:
417-C0603C334Z8VAC7867
Package:
0603
Datasheet:
Description:
330nF Ceramic Capacitor 80% 0603
Step5Bar-code shipping tag
C0603C334Z8VAC7867
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    80%
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    800μm
  • Dielectric
    Y5V
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm