  • C0603C221K8RAC7867
C0603C221K8RAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0603C221K8RAC7867
HK JDW NO:
417-C0603C221K8RAC7867
Description:
SMD Comm X7R 220pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 8814
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C0603C221K8RAC7867
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    SMD Comm X7R
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    800μm
  • Height
    800μm
  • Thickness (Max)
    0.034 0.87mm