  • C0603C153M8JAC7210
C0603C153M8JAC7210
advertisement
Manufacturer No:
C0603C153M8JAC7210
HK JDW NO:
417-C0603C153M8JAC7210
Package:
0603
Datasheet:
Description:
15nF 10V Ceramic Capacitor 30 ppm/°C 0603
Step5Bar-code shipping tag
C0603C153M8JAC7210
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    0603
  • Material
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    15nF