  • C0603C153J4RAC7867
C0603C153J4RAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0603C153J4RAC7867
HK JDW NO:
417-C0603C153J4RAC7867
Package:
0603
Datasheet:
Description:
15nF Ceramic Capacitor 5% 0603
Step5Bar-code shipping tag
C0603C153J4RAC7867
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    800μm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm