  • C0603C152M8JACAUTO
C0603C152M8JACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C0603C152M8JACAUTO
HK JDW NO:
417-C0603C152M8JACAUTO
Description:
SMD Auto U2J 1500pF 10V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0603C152M8JACAUTO
  • Factory Lead Time
    52 Weeks
    0603 (1608 Metric)
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Auto U2J
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Low ESL, Low Dissipation Factor
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    1500pF
  • Height
    870μm
  • Thickness (Max)
    0.034 0.87mm