  • C0603C106M8PAC7867
C0603C106M8PAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0603C106M8PAC7867
HK JDW NO:
417-C0603C106M8PAC7867
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Comm X5R 10μF 10V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 4627
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C0603C106M8PAC7867
  • Factory Lead Time
    29 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2017
  • Series
    SMD Comm X5R
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    10μF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm