  • C0603C102K5RAL7867
C0603C102K5RAL7867
advertisement
Manufacturer No:
C0603C102K5RAL7867
HK JDW NO:
417-C0603C102K5RAL7867
Package:
0603
Datasheet:
Description:
1nF Ceramic Capacitor 10% 0603
Step5Bar-code shipping tag
C0603C102K5RAL7867
  • Package / Case
    0603
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    no
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    800μm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    1.6mm