  • C0603C102J3GAL7867
C0603C102J3GAL7867
advertisement
Manufacturer No:
C0603C102J3GAL7867
HK JDW NO:
417-C0603C102J3GAL7867
Package:
0603
Datasheet:
Description:
1nF Ceramic Capacitor 5% 0603
Step5Bar-code shipping tag
C0603C102J3GAL7867
    Select All
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    25V