  • C056G332F5G5CM
C056G332F5G5CM
advertisement
Manufacturer No:
C056G332F5G5CM
HK JDW NO:
417-C056G332F5G5CM
Description:
C(SIZE)G 3.3nF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Molded
Step5Bar-code shipping tag
C056G332F5G5CM
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
    Bulk
  • Series
    C(SIZE)G
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.29mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20/35
  • Lead Pitch
    5.08mm