  • C056G122G1G5CM
C056G122G1G5CM
advertisement
Manufacturer No:
C056G122G1G5CM
HK JDW NO:
417-C056G122G1G5CM
Description:
C(SIZE)G 1.2nF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Molded
Step5Bar-code shipping tag
C056G122G1G5CM
    Bulk
  • Series
    C(SIZE)G
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.2nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    2.29mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20/35
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Height
    5.973mm
  • Length
    4.83mm