  • C052T220K2X5CR7301
C052T220K2X5CR7301
advertisement
Manufacturer No:
C052T220K2X5CR7301
HK JDW NO:
417-C052T220K2X5CR7301
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
22pF Ceramic Capacitor 10% Molded
Step5Bar-code shipping tag
C052T220K2X5CR7301
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    no
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    Z5U
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm
  • Width
    2.29mm