  • C052K330M2X5CA7301
C052K330M2X5CA7301
advertisement
Manufacturer No:
C052K330M2X5CA7301
HK JDW NO:
417-C052K330M2X5CA7301
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
33pF Ceramic Capacitor 20% Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
C052K330M2X5CA7301
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    no
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm
  • Width
    2.29mm