  • C052G270F2G5CA
C052G270F2G5CA
advertisement
Manufacturer No:
C052G270F2G5CA
HK JDW NO:
417-C052G270F2G5CA
Description:
C(SIZE)G 27pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
C052G270F2G5CA
    Bulk
  • Series
    C(SIZE)G
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    27pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    2.29mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20/35
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm
  • Width
    2.29mm