  • C052G102G1G5CR7301
C052G102G1G5CR7301
advertisement
Manufacturer No:
C052G102G1G5CR7301
HK JDW NO:
417-C052G102G1G5CR7301
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
1nF Ceramic Capacitor 2% Molded
Step5Bar-code shipping tag
C052G102G1G5CR7301
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm
  • Width
    2.29mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    2%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm