  • C052C682K5R5CA
C052C682K5R5CA
advertisement
Manufacturer No:
C052C682K5R5CA
HK JDW NO:
417-C052C682K5R5CA
Description:
6.8nF Ceramic Capacitor 10% Molded
Step5Bar-code shipping tag
C052C682K5R5CA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    6.8nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    X7R
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm
  • Width
    2.29mm