  • C052C332J5G5CA
C052C332J5G5CA
advertisement
Manufacturer No:
C052C332J5G5CA
HK JDW NO:
417-C052C332J5G5CA
Description:
3.3nF Ceramic Capacitor 5% Molded
Step5Bar-code shipping tag
C052C332J5G5CA
    Molded
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm
  • Width
    2.29mm