  • C052C151J2R5CATR
C052C151J2R5CATR
advertisement
Manufacturer No:
C052C151J2R5CATR
HK JDW NO:
417-C052C151J2R5CATR
Description:
150pF Ceramic Capacitor 5% Molded
Step5Bar-code shipping tag
C052C151J2R5CATR
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    150pF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    4.83mm