  • C052C150J1G5CA
C052C150J1G5CA
advertisement
Manufacturer No:
C052C150J1G5CA
HK JDW NO:
417-C052C150J1G5CA
Description:
15pF Ceramic Capacitor 5% Radial
Step5Bar-code shipping tag
C052C150J1G5CA
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15pF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm