  • C0402S331K5RAC7867
C0402S331K5RAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0402S331K5RAC7867
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C0402S331K5RAC7867
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
SMD Comm X7R FE 330pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Floating Electrode Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 3880
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C0402S331K5RAC7867
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm X7R FE
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Floating Electrode
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    330pF
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm