  • C0402C511F8HAC7867
C0402C511F8HAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0402C511F8HAC7867
HK JDW NO:
417-C0402C511F8HAC7867
Description:
SMD Comm X8R HT150C 510pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0402C511F8HAC7867
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
    0402 (1005 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    SMD Comm X8R HT150C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Low ESL, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    510pF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm