  • C0402C222J8RAC7867
C0402C222J8RAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0402C222J8RAC7867
HK JDW NO:
417-C0402C222J8RAC7867
Package:
0402
Description:
2.2nF Ceramic Capacitor 5% 0402
Step5Bar-code shipping tag
C0402C222J8RAC7867
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    500μm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm