  • C0402C200C5GAC7867
C0402C200C5GAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0402C200C5GAC7867
HK JDW NO:
417-C0402C200C5GAC7867
Package:
0402
Datasheet:
Description:
20pF Ceramic Capacitor 0402
Step5Bar-code shipping tag
C0402C200C5GAC7867
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    20pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    500μm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm