  • C0402C181J3HAC7867
C0402C181J3HAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0402C181J3HAC7867
HK JDW NO:
417-C0402C181J3HAC7867
Package:
0402
Datasheet:
Description:
180pF Ceramic Capacitor 5% 0402
Step5Bar-code shipping tag
C0402C181J3HAC7867
    Select All
  • Dielectric
    X8R
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    180pF
  • Voltage - Rated DC
    25V