  • C0402C160G5HAC7867
C0402C160G5HAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0402C160G5HAC7867
HK JDW NO:
417-C0402C160G5HAC7867
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Comm X8R HT150C 16pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0402C160G5HAC7867
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    SMD Comm X8R HT150C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    16pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm