  • C0402C151M4HACAUTO
C0402C151M4HACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C0402C151M4HACAUTO
HK JDW NO:
417-C0402C151M4HACAUTO
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Auto X8R HT150C 150pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0402C151M4HACAUTO
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    SMD Auto X8R HT150C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    150pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm