  • C0402C110J8HAC7867
C0402C110J8HAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0402C110J8HAC7867
HK JDW NO:
417-C0402C110J8HAC7867
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Comm X8R HT150C 11pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0402C110J8HAC7867
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Comm X8R HT150C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL, High Temperature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    11pF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Height
    550μm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm