  • C0402C100C5GACAUTO
C0402C100C5GACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C0402C100C5GACAUTO
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C0402C100C5GACAUTO
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
SMD Auto C0G 10pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0402C100C5GACAUTO
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10pF
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Auto C0G
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.25pF