  • C0201C150M3GAC7867
C0201C150M3GAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0201C150M3GAC7867
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C0201C150M3GAC7867
Package:
0201
Datasheet:
Description:
15pF Ceramic Capacitor 20% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0201
Step5Bar-code shipping tag
C0201C150M3GAC7867
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15pF
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Depth
    300μm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V