  • C-004R 32.7680K-A:PBFREE
C-004R 32.7680K-A:PBFREE
advertisement
Manufacturer No:
C-004R 32.7680K-A:PBFREE
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-C-004R 32.7680K-A:PBFREE
Package:
Cylindrical Can, Radial
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C-004R 32.7680K-A:PBFREE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Cylindrical Can, Radial
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    C-004R
  • Size / Dimension
    0.059Diax0.197L 1.50mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency
    32.768kHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    55kOhms
  • Load Capacitance
    12.5pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm