  • BZX84W-B5V1F
BZX84W-B5V1F
advertisement
Manufacturer No:
BZX84W-B5V1F
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
HK JDW NO:
554-BZX84W-B5V1F
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
BZX84W-B5V1F
Description:
60Ohm ±2% 2μA @ 2V 150°C TJ SC-70, SOT-323
Quantity:
In Stock : 11485
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
BZX84W-B5V1F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-70, SOT-323
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    2μA @ 2V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    275mW
  • Impedance-Max
    60Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    5.1V