  • BZX84C36 RFG
BZX84C36 RFG
advertisement
Manufacturer No:
BZX84C36 RFG
HK JDW NO:
799-BZX84C36 RFG
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
Description:
90Ohms ±5% 100nA @ 25.2V -65°C~150°C TJ TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Step5Bar-code shipping tag
BZX84C36 RFG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Supplier Device Package
    SOT-23
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 25.2V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    300mW
  • Impedance-Max
    90Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    36V