  • BZX84C24LT3G
BZX84C24LT3G
advertisement
Manufacturer No:
BZX84C24LT3G
HK JDW NO:
699-BZX84C24LT3G
Datasheet:
BZX84C24LT3G
Description:
70Ohms ±6% 50nA @ 16.8V -65°C~150°C TJ TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Step5Bar-code shipping tag
BZX84C24LT3G
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Supplier Device Package
    SOT-23-3 (TO-236)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±6%
  • Part Status
    Obsolete
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 16.8V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    225mW
  • Impedance-Max
    70Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    24V