  • BZX585B9V1 RKG
BZX585B9V1 RKG
advertisement
Manufacturer No:
BZX585B9V1 RKG
HK JDW NO:
799-BZX585B9V1 RKG
Datasheet:
BZX585B9V1 RKG
Description:
15Ohm ±2% 450nA @ 6V 150°C TJ SC-79, SOD-523
Step5Bar-code shipping tag
BZX585B9V1 RKG
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Tolerance
    ±2%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    450nA @ 6V
  • Power - Max
    200mW
  • Impedance-Max
    15Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    9.1V