  • BZX585B3V3 RKG
BZX585B3V3 RKG
advertisement
Manufacturer No:
BZX585B3V3 RKG
HK JDW NO:
799-BZX585B3V3 RKG
Datasheet:
BZX585B3V3 RKG
Description:
95Ohm ±2% 4.5μA @ 1V 150°C TJ SC-79, SOD-523
Step5Bar-code shipping tag
BZX585B3V3 RKG
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Tolerance
    ±2%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    4.5μA @ 1V
  • Power - Max
    200mW
  • Impedance-Max
    95Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    3.3V