  • BZX584C3V3-V-G-08
BZX584C3V3-V-G-08
advertisement
Manufacturer No:
BZX584C3V3-V-G-08
HK JDW NO:
884-BZX584C3V3-V-G-08
Datasheet:
BZX584C3V3-V-G-08
Description:
95Ohms ±5% 3.3V 5μA @ 1V -65°C~150°C 200mW SC-79, SOD-523
Quantity:
In Stock : 15644
Step5Bar-code shipping tag
BZX584C3V3-V-G-08
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Published
    2014
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Impedance
    95Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    5μA @ 1V
  • Power - Max
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    5μA
  • Impedance-Max
    95Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    3.3V
  • Zener Voltage
    3.3V
  • Voltage Tolerance
    5%