  • BZX584B20 RSG
BZX584B20 RSG
advertisement
Manufacturer No:
BZX584B20 RSG
HK JDW NO:
799-BZX584B20 RSG
Datasheet:
BZX584B20 RSG
Description:
ZENER DIODE 55Ohm ±2% 100nA @ 14V 150°C TJ SC-79, SOD-523
Quantity:
In Stock : 17192
Step5Bar-code shipping tag
BZX584B20 RSG
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Diode Type
    ZENER DIODE
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 14V
  • Power - Max
    150mW
  • Impedance-Max
    55Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    20V