  • BZX584B18 RKG
BZX584B18 RKG
advertisement
Manufacturer No:
BZX584B18 RKG
HK JDW NO:
799-BZX584B18 RKG
Package:
SC-79, SOD-523
Datasheet:
BZX584B18 RKG
Description:
45Ohm ±2% 100nA @ 12.6V 150°C TJ SC-79, SOD-523
Step5Bar-code shipping tag
BZX584B18 RKG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-79, SOD-523
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 12.6V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    150mW
  • Impedance-Max
    45Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    18V