  • BZX584B16 RKG
BZX584B16 RKG
advertisement
Manufacturer No:
BZX584B16 RKG
HK JDW NO:
799-BZX584B16 RKG
Datasheet:
BZX584B16 RKG
Description:
40Ohm ±2% 100nA @ 11.2V 150°C TJ SC-79, SOD-523
Step5Bar-code shipping tag
BZX584B16 RKG
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Tolerance
    ±2%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 11.2V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    150mW
  • Impedance-Max
    40Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    16V