  • BZX384C9V1-G3-08
BZX384C9V1-G3-08
advertisement
Manufacturer No:
BZX384C9V1-G3-08
HK JDW NO:
884-BZX384C9V1-G3-08
Datasheet:
BZX384C9V1-G3-08
Description:
15Ohms ±5% 9.1V 500nA @ 6V -55°C~150°C 200mW SC-76, SOD-323
Quantity:
In Stock : 7688
Step5Bar-code shipping tag
BZX384C9V1-G3-08
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    SC-76, SOD-323
  • Supplier Device Package
    SOD-323
  • Weight
    3.997283mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Impedance
    15Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500nA @ 6V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Power - Max
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    500nA
  • Impedance-Max
    15Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    9.1V
  • Zener Voltage
    9.1V
  • Voltage Tolerance
    5%