  • BZX384C43-G3-18
BZX384C43-G3-18
advertisement
Manufacturer No:
BZX384C43-G3-18
HK JDW NO:
884-BZX384C43-G3-18
Datasheet:
BZX384C43-G3-18
Description:
ZENER DIODE 150Ohm ±5% 43V 50nA @ 30.1V -55°C~150°C 200mW 2 Terminations ZENER SC-76, SOD-323
Step5Bar-code shipping tag
BZX384C43-G3-18
  • Weight
    3.997283mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Power Dissipation
    200mW
    10
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G2
  • Impedance
    150Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 30.1V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    50nA
  • Impedance-Max
    150Ohm
  • Reference Voltage
    43V
  • Zener Voltage
    43V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Working Test Current
    2mA
  • Voltage Tolerance
    5%