  • BZX384-B15,115
BZX384-B15,115
advertisement
Manufacturer No:
BZX384-B15,115
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
HK JDW NO:
554-BZX384-B15,115
Datasheet:
BZX384-B15,115
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BZX384-B15,115
  • Voltage Tol-Max
    2%
  • Working Test Current
    5mA
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
    YES
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Published
    2011
  • Tolerance
    ±2%
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    BZX384B15
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Polarity
    PNP
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    0.3W
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 10.5V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.1V @ 100mA
  • Power - Max
    300mW
  • Impedance-Max
    30Ohm
  • Reference Voltage
    15V
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    15V