  • BZV49-C4V3,135
BZV49-C4V3,135
advertisement
Manufacturer No:
BZV49-C4V3,135
HK JDW NO:
554-BZV49-C4V3,135
Datasheet:
BZV49-C4V3,135
Purchasing and Inquiry
BZV49-C4V3,135 Overview
A reverse leakage current of 3μA @ 1V is required to supply this electrical device.5% indicates the maximum possible voltage (Tol) of 5%.There is a maximum reverse leakage current that reaches 3μA.As soon as the maximum voltage - Forward (Vf) is supplied, it reaches 1V @ 50mA V.
BZV49-C4V3,135 Features
reverse leakage current of 3μA @ 1V
3μA @ 1V is the maximum voltage (Tol)
Reverse leakage current reaches 3μA
BZV49-C4V3,135 Applications
There are a lot of Nexperia USA Inc. BZV49-C4V3,135 applications of zener single diodes.
Step5Bar-code shipping tag
BZV49-C4V3,135
    4 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    TO-243AA
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Tolerance
    ±5%
    EAR99
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Base Part Number
    BZV49-C4V3
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-F3
    UNIDIRECTIONAL
  • Impedance
    90Ohm
  • Element Configuration
    Common Anode
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    3μA @ 1V
  • Power Dissipation
    1W
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1V @ 50mA
  • Case Connection
    CATHODE
  • Max Reverse Leakage Current
    3μA
  • Impedance-Max
    90Ohm
  • Test Current
    5mA
  • Reference Voltage
    4.3V
  • Zener Voltage
    4.3V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Voltage Tolerance
    5%