  • BZT52B56 RHG
BZT52B56 RHG
advertisement
Manufacturer No:
BZT52B56 RHG
HK JDW NO:
799-BZT52B56 RHG
Package:
SOD-123F
Datasheet:
BZT52B56 RHG
Description:
200Ohms ±2% 45nA @ 39.2V 150°C TJ SOD-123F
Step5Bar-code shipping tag
BZT52B56 RHG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOD-123F
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    45nA @ 39.2V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1V @ 10mA
  • Power - Max
    500mW
  • Impedance-Max
    200Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    56V