  • BZT52B2V4S RRG
BZT52B2V4S RRG
advertisement
Manufacturer No:
BZT52B2V4S RRG
HK JDW NO:
799-BZT52B2V4S RRG
Package:
SC-90, SOD-323F
Datasheet:
BZT52B2V4S RRG
Description:
100Ohms ±2% 45μA @ 1V -65°C~150°C TJ SC-90, SOD-323F
Step5Bar-code shipping tag
BZT52B2V4S RRG
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    SC-90, SOD-323F
  • Supplier Device Package
    SOD-323F
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Tolerance
    ±2%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    45μA @ 1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1V @ 10mA
  • Power - Max
    200mW
  • Impedance-Max
    100Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    2.4V