  • BZT52-B9V1J
BZT52-B9V1J
advertisement
Manufacturer No:
BZT52-B9V1J
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
HK JDW NO:
554-BZT52-B9V1J
Package:
SOD-123
Datasheet:
BZT52-B9V1J
Description:
10Ohm ±1.98% 500nA @ 6V -55°C~150°C TA SOD-123
Quantity:
In Stock : 9209
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
BZT52-B9V1J
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Package / Case
    SOD-123
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TA
  • Tolerance
    ±1.98%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500nA @ 6V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    590mW
  • Impedance-Max
    10Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    9.1V