  • BZG05B47-E3-TR
BZG05B47-E3-TR
advertisement
Manufacturer No:
BZG05B47-E3-TR
HK JDW NO:
884-BZG05B47-E3-TR
Description:
90Ohms ±2% 500nA @ 36V 150°C TJ DO-214AC, SMA
Step5Bar-code shipping tag
BZG05B47-E3-TR
  • Supplier Device Package
    DO-214AC
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Obsolete
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500nA @ 36V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    1.25W
  • Impedance-Max
    90Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    47V