  • BZG05B3V3-HE3-TR3
BZG05B3V3-HE3-TR3
advertisement
Manufacturer No:
BZG05B3V3-HE3-TR3
HK JDW NO:
884-BZG05B3V3-HE3-TR3
Datasheet:
Description:
20Ohms ±2.12% 40μA @ 1V 150°C TJ DO-214AC, SMA
Step5Bar-code shipping tag
BZG05B3V3-HE3-TR3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AC, SMA
  • Supplier Device Package
    DO-214AC
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Tolerance
    ±2.12%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    40μA @ 1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    1.25W
  • Impedance-Max
    20Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    3.3V